Seo Analizi Google Sıralama Yarışması Nedir?

Şubat 6, 2022

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması Nasıl Yapılır?

Facebook Seo analiz facebook grubu kurucusu Sayın Seçkin Talanöz 31 ocak 2022 itibari ile seo analiz sıralama yarışmasının başladığını ve bitiş tarihi olarak ise 31 martta son bulacağını açıklamıştır. Yarışma 55 Site arasında büyük bir kapışma ile ilerlemekte olması sebebi ile herkes etkili teknikleri uygulamaktadır. Benim aslında en önemli tekniğim özgünlük ve doğallıktır. Seo bana göre özgün ve bilgilendirici bir yapıda sürekli olarak gerekli düzenleme ve içerik kalitesini arttırmaktan geçmektedir.

Seo analiz google sıralama yarışması Moradam.com önderliği ve bir çok değerli ismin sponsor olması ile katılıcıların oluşturduğu bir Seo yarışmasıdır. Yarışma katılımcılarının yani rakiplerin sitesine şöyle bir göz attığımda herkes bir şeyleri birbirinden esinlenerek yapmış. Oysa aslında en değerli şeyin özgünlük olduğu bence yine her zamanki gibi göz ardı edilmiş durumda. Zaten yarışma bu adı üstünde yarışma neden yapılır?

Herkes bildiklerini yapıp uygulayıp yarışmanın sonunda ne derecede olduğunu bu sayede öğrenecek. Ve hataları var ise bunları daha yakından görüp daha profesyonel işler elde etme mücadelesine girecek. Seo analiz google sıralama yarışması neden yapılmaktadır? Ve bu yarışmaya neden Ayhan karaman , Seçkin talanöz gibi değerli isimler sponsor olmuştur. Bunları bence ele almak yarışmacı arkadaşlara azda olsa bilgi sağlamak amacı ile en doğru karar olacak.

seo maratondur

Seo Analiz Gooogle Sıralama Yarışması Neden Yapılmıştır?

Yukarıda da bahsettiiğim gibi Facebook grubumuzda bulunan değerli sponsorlar seo sektörünün büyüyüp gelişmesini istemekte ve bu yarışma ile seo ile biraz olsun ilgilenen kişilerin kendini sınamasını ve geliştirmesini istemesinden dolayı sponsor olduğunun kanısındayım. Seo Türkiye‘de yurt dışına kıyasla biraz daha farklı bir gidişat içerisinde olduğundan biraz daha ağır ilerlemektedir. Google sistemi kullanıcılarına en doğru ve en güncel bilgiyi en hızlı şekilde kullanıcıların karşısına çıkartmak niyetindedir. Bunun için en doğru bilgiyi web sitesinde uygulayan ve en doğru seo tekniklerini uygulayanların şansı diğer sitelere göre oldukça fazladır.

Ben aslında seo analiz facebook grubundaki sponsorların seo analiz google sıralama yarışması etkinliklerini sektörün büyümesi ve gelişmesi için yapıldığına eminim. Ancak bu sektörün büyüyerek gelişmesini sağlamak için bazı düşüncelerimi bu yazıda paylaşmak istiyorum. Kişi yada toplulukların kendi sitelerinde bir yazıyı duyurması ve o içerik ve web sitesi hakkında kaynak göstermesi ile referans yani backlink sağlanmaktadır. Ama Türkiyede işler biraz daha karışı ve vahim durumdadır. Türkiyede bir seo uzmanı başka bir seo uzmanının makalesini beğendiğinde neden o yazıyı kendi sitesinde yayınlayıp altına kaynak göstermiyor.

seo emektir

Her seo uzmanı ben en iyisiyim ben en tecrübelisiyim diye söylenip duruyor. Zaten buna bir itirazımızda yok. Ama sadece seo yu iyi yapıp iyi bir şekilde uygulayıp hatta eğitim seminerler bile vererek seo sektörünün büyümesine yardımcı olacak sponsorlara ve bütün seo uzmanlarına buradan seslenmek istiyorum. Seo sektörünün bu yukarıda bahsettiğim üzere yapılmasından ziyade bence ilk önce kaynak paylaşmayı , kardeşliği , ve iyi olan bir içeriğin yada bir tasarımın hatta bir aplikasyon uygulamasının takdir edilmesi ve üstüne basarak söylüyorum kaynak gösterilmesi gerekmez mi?

Yurt dışında yaşayan insanlar birbiri ile rakip dahi olsalar kendi sitelerinde rakibini kaynak gösterebilme özverisine sahiptirler. Şimdi neden yurtdışı bizden önde ve neden burada bulunan değerli jiri üyeleri seo sektörünün büyümesi için bu yarışmalara sponsor olmak istemişler sanırım bu sorunun cevabını bu içerik’de anlatabilmişimdir. Bu yarışma elbette bizim gibi seo konusunda az tecrübeli birilerinin bir şeyler öğrenip büyümesinde oldukça fayda sağlayacaktır. Ancak ben seo aşığı bir kişi olarak bunlara istinaden Türkiyede ilk önce seo ya bakış açısının değişmesi gerektiği kanaatindeyim.

Örnek verecek olursam diyelimki ben bugün bir marangoz işletmecisiyim. Mobilya ve dekarasyon ile ilgili binlerce makale oluşturdum. Bu makaleleri web sitemde yayınlamaya karar verdim. Ve bu makalelerin her birine ayrı ayrı özgün videolar, görseller çekerek içeriğimde bunlara yer verdim. Site hızının maksimumda olmasına özen gösterdim. Web sitemde hiç bir teknik hata bırakmayarak google web yönergelerine tam uyum sağlayacak dinamik bir yapı oluşturdum. Şimdi sorum şu; sırf bu site çok kaliteli ve rakiplere göre çok çok iyi içerik oluşturdu diye goglede iyi ve kaliteli backlinki olanlara göre daha iyi sıralamalarda olurmu?

Cevap maalesef hayır çünki asıl iş zaten şimdi başlıyor. Çünkü google tüm yapıyı pagerank sistemine göre kurmuş ve bu yapının manipüle edilmesinden dolayı bunu kaldırmamış ancak gizlemiştir. Yani seo dostları eğer çok başarışı bir web siteniz kusursuz bir web siteniz var ise üzülerek söylüyorumki eğer link inşaası yapılmamış ise google nazarında pek de birşey ifade etmeyecektir. Bu konu ile ilgili olarak bir araştırma yaptım ve google forumlarında da bu konuyu açarak bunu google çalışanlarına yönelttiğimde cevap olarak ”Diğer kullanıcılar içeriğin özgün ve kullanıcı için faydalı olduğunu gördüklerinde doğanın bir parçası olarak link oluştururlar.”

seo sabretmektir

Sizce Türkiye’de sırf çok başarılı bir içerik paylaştım ve çok iyi bir web sitesi oluşturdum diye kim bana ücretsiz link verip kaynak gösterirki ? İşde bu bakış açısı bu tabu yıkılmadığı sürece sektörün büyümesi belkide yıllar alacak. Seo analiz google sıralama yarışmasının amacı seo ile ilgilenen arkadaşların daha özverili ve daha doğal kullanıcı deneyimlerine dikkat edip insanlığa ve sektöre katkı sağlamak amacı ile uygulanan bir platform ve yarışma niteliğindedir.

Bu yazımı okuduktan sonra siz değerli yarışmacı arkadaşlara seslenmek istiyorum. Siz hangi spamdan kaçarak en doğal en doğru çalışmayı nasıl yaparım ve seo sektörüne bende katkı sağlarım. En azından belkide bu yarışmaya layık gören değerli üstadların karşısında yarışmayı kazanırsam şayet ne gibi teknikler uygulayarak bu sıralamaya geldin dediklerinde umarım şu siteden link bastım burdan spam yaptım demek yerine tam tersine en doğal kullanıcı deneyimi en uyumlu ve insanlığa ve seo analiz grubu yarışmasına layık en iyi çalışmayı ben yaptım diyebilirsiniz.

Zira yarışmanın amacı seo sektörünü büyütmek ve bunca jüri üyeleri ve sponsorlar bu sektörün büyümesi için yardım elini esgirgememişlerdir. Eğer spam çalışma ile şayet bir site yapıp ben 12 bin TL lik ödül için bu yarışmaya girdim. Seo sektörü umurumda bile değil düşüncesinde iseniz sadece tek bir şey söyleyeceğim. Yazık… Bunca emeğe yazık bunca değerli seo dostunun samimiyetine yazık. Ama yinede herkese bol şans diliyorum.

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması Katılım İçin Gerekli Bilgiler Nelerdir?

1- Yarışmaya en fazla 90 günlük bir domain ile başlamak yarışmanın temel kriterleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra yeni bir domain alarak da yarışmaya katılım sağlanmaktadır. Nitekim ben kendi web sitemde bu şekilde başladım.

2- Yarışma kuralları gereği en fazla 3 ana domain ile katılım sağlanmaktadır. Yarışmacılar üç domain ile sıralamaya girerler ise bu durumda her site için ayrı ödül alabilecekler.

3. Yarışmaya katılım sağlayan arkadaşlar Facebook seo analiz grubuna üye olmak durumundadır. Aksi halde yarışmada sıralamaya girseler bile jüri tarafından geçersiz sayılacaklardır.

4. Anahtar kelime domain ile yarışmaya katılmak kesinlikle yasaktır. Jenerik domain ile katılım sağlanmamaktadır.

5. Herkes legal yada illegal istediği yöntemi uygulamakta serbesttir. Bunun içinde spam backlink , hacklink , tema gibi etkenlerde yer almaktadır. Kısaca isteyen istediği yöntemi uygulamakta özgürdür.

6. Yarışmada dereceye girenler yarışma sonunda web sitelerini ilk sıralara nasıl getirdiğini anlatmak zorundadırlar.

Seo Analiz Google Sıralama Yarışması Jüri Üyeleri Kimlerden Oluşmaktadır?

 seçkin talanöz

Seo analiz grubu jüri ve sponsoru Sayın Seçkin talanöz Moradam.com kurucusu ve facebook seo analiz grubu yöneticisidir. Kendisi Hurriyet.com.tr ve Milliyet.com.tr gibi yerel ve büyük haber sitelerinde görsel yayın yönetmenliği gibi alanlarda hizmet vermiştir. 2012 yılından günümüze ise Moradam.com sitesinde seo ajans hizmetleri vermektedir. Halkalı atakent mahallesin’de kurumsal devasa bir ofisi ve yazılımcı çalışanları olarak bilinir.

ayhan karaman

Bir diğer jüri üyemiz ve sponsoru ise Sitedestek.com Kurucusu Ayhan Karaman’dır. Kendisi Seo eğitimenliği arasında yer almaktadır. Sektörde oldukça fazla adından duyduğumuz üzere Ayhankaraman.com kişisel blogunda seo ajans ve seo makaleleri barındıran sitenin kurucusu ve sahibidir. Samsunda ikamet etmektedir. Damla karaman isimli eşi ve bir kız çocuğu bulunmaktadır.

 

seo analiz jüri

VagonSoft E-Ticaret Yazılımı & Seo Hizmeti Bilişim Tekn. İhr. İth. San. ve Tic. Ltd. Şti. kurucusu Alişan tekinler kendisi Kurumsal e ticaret ve seo alanında hizmet vermektedir. Şirketi İstanbul Kartal semtinde bulunmaktadır. Kendisi Seo analiz google sıralama yarışması sponsorları arasında yer almaktadır.

hamza erol

Zohi.net kurucusu olarak bilinmektedir. Kendisi ile 2017 de Güngören haznedar da bulunan ofisime ziyarete gelmesi ile tanışma fırsatı bulmuştum. O zamanlar google ads ile ilgisi daha fazla olan Saygıdeğer Hamza Erol hocamız Şu an itibari ile E ticaret ve domain sunucu hosting satış ve çözümleri gibi alanlarda hizmet vermektedir. Evli ve bir kız evladı sahibidir. Şirketi ve ikamet ettiği yeri ise İstanbul Ümraniye semtinde yer almaktadır. Kendisi de yarışmanın sponsorları arasında yer almaktadır.


11 Comments

avatar
Emir Faruk uzunlar Posted on Şubat 7, 2022

Ne kadar güzel bir içerik paylasmişsiniz. Sizin yazilariniz diğer yarışmacı SEO uzmanlarina göre daha farklı yazılmış. Umarım emeğinizin karşılığını alırsıniz.

avatar
admin Posted on Şubat 7, 2022

Değerli yarumlarınız için teşekkür ederiz. Bu yarışmada ki yani Seo Analiz Google Sırlama Yarışması yarışmacılarına başarılar dilerim.

avatar
Selda Posted on Şubat 8, 2022

Yarışmanın en büyük oyuncusuna selamlar. Başarılar

avatar
admin Posted on Şubat 8, 2022

Çok teşekkürler selda hanım, yarışmacılara başarılar.

avatar
Orkun Posted on Şubat 9, 2022

Yapılan site çok kaliteli böyle çalışmaları özlemiştik

avatar
admin Posted on Şubat 11, 2022

Çok teşekkürler güzel yorumlarınız için.

avatar
Fahri Posted on Şubat 9, 2022

Çok kaliteli site Emeği geçen herkese teşekkür ederim buradan mükemmel site

avatar
admin Posted on Şubat 11, 2022

Çok teşekkürler. Herkese başarılar.

avatar
Muslum Posted on Şubat 9, 2022

Farika web tasarım olarak siz SEO analiz google sıralama yarışmasına çok iyi teknikler uyguladiysaniz mükemmel bir yaraticilik olmuş. Benim sitemize sizin yampanizi yarışma sonucuna göre değerlendireceğim.

avatar
admin Posted on Şubat 11, 2022

Çok Teşekkürler. Beklemedeyiz.

avatar
fahri Posted on Mart 15, 2022

merhaba sizin sitenize girdim ve bir çok seo kriterinin bir arada olduğunu gördüm. Facebook grubunda iddaalı konuşmalarınızdan da anlaşılacağı üzere tam olarak bu yarışmada etkili ne yapıyorsunuz?

Bir cevap yazın