Tatilin gözde tercihlerinden olan Avrupa turları, tatilcilere artık ezberlediği Ege ve Akdeniz sahillerindeki popüler bölgelere giderek tatil yapmaktansa çok daha farklı bir tatil macerası yaşama imkanı sunuyor ve bu yüzden de yoğun ilgi görüyor Ülkemizden tatil amaçlı yurtdışı çıkışlarının ilk tercihleri arasındaysa İtalya ve Fransa yer alıyor. Her iki ülkede de gerek kültürel gerekse de tarihi açıdan görülmeye değer yüzlerce farklı yer bulunduğundan, diğer ülkelerdeki tatilciler gibi ülkemiz insanlarının da yurtdışı tatil tercihlerinin ilk sırasında her zaman Fransa ile İtalya yer almakta. Ayrıca son yıllarda İtalya turları da artan bir ilgiye mazhar. Ekonomik bir yurtdışı tatil tercihi olduğu için tatilini komşu Yunanistan’da geçirmeyi tercih edenlerin sayısında da her yıl biraz daha artış yaşanıyor.
Yurtdışında tatil yapmak için devasa bir bütçeye sahip olunması gereken seneler çok gerilerde kalmış durumda. Küreselleşmeye birlikte yurtiçindeki tatil tercihleri neredeyse birebir olarak yurtdışı için de geçerli oluyor ve fiyatlar da yıldan yıla tatilciler için daha uygun seviyelere geriliyor. Son küresel krizle birlikte ekonomisinin lastiği patlayan Avrupa Birliği zaten yabancı ülkelerden sıcak para akışı sağlamak için turizm sektörünü canlandırmanın yollarını arıyor. Bu yol da Avrupalı turizmcilerin fiyatları aşağı çekmesinden, turizm ve seyahat acentelerine verdiği komisyon oranını arttırmasından geçiyor. Tabi tüm bu yaşananlar ülkemiz insanlarına daha uygun fiyatlı yurtdışı tatil paketleri olarak geri dönüyor.
Tatilin gözde merkezleri olan İtalya ve Fransa’da üstelik yaz ortasında tatil yapmanın hala çok ucuz bir tatil tercihi olduğunu söylemek güç ve hatta imkansız. Ülkemiz gibi diğer ülkelerden de her zaman yoğun ilgi gören bu iki ülkeye İspanya’yı da dahil edersek, Avrupa’nın geri kalan pek çok ülkesinde “nispeten” ülkemiz fiyatlarıyla tatil yapılabiliyor. Tabi ülkemizde tatil için beş yıldızlı lüks otelleri ve her şey dahil tatil paketlerini tercih etmek yerine pansiyonlarda konaklamayı tercih edenler için de çok uygun fiyatlı Avrupa turları bulunuyor. www.tatileksper.com adresini tıklayarak cazip fiyatlı Avrupa tatilleriyle ilgili çok daha geniş bilgi edinmek mümkün…

There are currently no comments.