Ege’nin incisi Çeşme, Güney sahillerimizdeki popüler tatil bölgelerine alternatif olmaktan çıkarak ülkemiz turizminin en yoğun talep gören merkezlerinden birine dönüştü. Urla ve Karaburun ile çevrelenen Çeşme denizi ve doğasıyla tatilcileri kendine hayran bırakmakta ve son senelerde Avrupalı turistlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. 2. Beyazıt tarafından yaptırılan Çeşme Kalesi bir müze olarak günümüzde her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilirken bölgedeki Osmanlı kervansarayları da kültür turizmi açısından büyük öneme sahiptir. Bölgeye adını veren Osmanlı çeşmeleriyle mimari zenginliği artan bölgede Dalyanköy ve Ilıca gibi tarihi öneme sahip pek çok bölge bulunmaktadır.
Altın kumsallarıyla her yıl binlerce yerli yabancı turisti ağırlayan Çeşme’de günümüzde birçok uluslararası hizmet kalitesine sahip otel bulunmaktadır. Çeşme otelleri her yıl biraz daha erken dönemde %100 doluluk oranına ulaşırken tatilciler için apart otel ve pansiyon seçenekleri de bulunmaktadır. Turist yoğunluğunu kaldırabilecek konaklama altyapısına sahip olan bölgede sadece sürekli yeni oteller yapılmamakta, otellerin hizmet kalitesi de aynı şekilde uluslararası standartlar seviyesine çekilmektedir. Çeşme plajlarının önemli ve turistler tarafından ilgi gören en belirgin özelliği, kıyıdan 100 metre kadar açıkta bile suyun hala boyu geçmeyecek seviyede olmasıdır. Özellikle Ilıca plajı bu açıdan yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görmektedir. Çocuklu aileler Ilıca plajına gelerek, çocuklarıyla birlikte rahatça denizde keyifli saatler geçirmektedir. Zira can ve sağlık güvenliği açısından Ilıca plajı dünyadaki sayılı sahil şeritlerinden biridir ve ebeveynler gönül rahatlığıyla çocuklarıyla deniz keyfi yapabilmektedir.
Çeşme otelleri ve bölgedeki çoğu pansiyonda kaplıca suları bulunmaktadır. Yeraltı madensel sularının şifasından yararlanmak ve bir yandan da denizin keyfini çıkartmak mümkün olduğu için Çeşme’nin herkese hitap eden bir tatil seçeneği olduğu söylenebilir. Termal kaynaklardan beslenen deniz suyunun sığ bölümleri insan sağlığına oldukça faydalıdır. Ayrıca 24 saat uyumayan bir tatil bölgesi olarak Çeşme’nin oldukça haraketli bir gece hayatı vardır. Çeşme turları ve her bütçeye hitap eden rezervasyon fırsatlarımız için bir telefonunuz yeterli.

There are currently no comments.